Close
beak
Aktualności
15-04-2015

Wizyta wiceministra Marcelego Niezgody w Szwajcarii

logo Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy

Wiceminister infrastruktury i rozwoju Marceli Niezgoda w dniach 13-15 kwietnia 2015 r. przebywał z wizytą w Szwajcarii. Podczas pobytu w Zurychu uczestniczył w posiedzeniu Wspólnego Komitetu ds. Wyboru Projektów Polsko-Szwajcarskiego Programu Badawczego oraz odwiedził instytucje realizujące projekty w ramach tego programu.


więcej »o Wizyta wiceministra Marcelego Niezgody w Szwajcarii

14-04-2015

Gotania – szwajcarski sposób na promocję regionu

Gotania

"Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania" to projekt gminy Hrubieszów, który dzięki ponad 4 mln dofinansowania ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy promuje dziedzictwo kulturowe i obyczajowe Gotów, a także przyczynia się do aktywizacji zawodowej mieszkańców regionu.


więcej »o Gotania – szwajcarski sposób na promocję regionu

13-04-2015

Podsumowanie Targów AGROTRAVEL 2015

TARGI AGROTRAVEL 2015

VII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2015 przeszły do historii. Licznie zebrani w halach kieleckich Targów goście, mogli zapoznać się z wieloma inicjatywami realizowanymi dzięki programowi szwajcarskiemu – w tym z dziewięcioma projektami z zakresu rozwoju regionalnego zebranymi pod szyldem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.


więcej »o Podsumowanie Targów AGROTRAVEL 2015

25-03-2015

Mała architektura nad małopolskimi starorzeczami

budowa altany
Wraz z początkiem wiosny, nad pięcioma małopolskimi starorzeczami ruszyły prace nad tworzeniem małej architektury. Altany, ławki i podesty obserwacyjne będą służyły okolicznym mieszkańcom, turystom i pasjonatom przyrody.
więcej »o Mała architektura nad małopolskimi starorzeczami

25-03-2015

Akcja "Fotelik" na sulęcińskich drogach

przekazanie czapki z logiem Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy (źródło: KPP Sulęcin)

Na bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie zwracają szczególną uwagę. Organizowane co pewien czas akcje "Fotelik", mają na celu rozpowszechnienie prawidłowych postaw wśród rodziców przewożących swoje dzieci.


więcej »o Akcja "Fotelik" na sulęcińskich drogach

19-03-2015

Ze szwajcarską precyzją wspieramy infrastrukturę i bezpieczeństwo

logo Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

Polska korzysta nie tylko z Funduszy Europejskich. Blisko pół miliona franków szwajcarskich otrzymaliśmy na programy profilaktyki zdrowotnej, ochronę środowiska, współpracę naukową, poprawę infrastruktury transportowej w miastach czy wsparcie społeczności lokalnych. Wdrażanie Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy jest już na półmetku. Uruchomione zostały wszystkie projekty. Jego realizacja potrwa do połowy 2017 roku. Pierwsze efekty polsko-szwajcarskiej współpracy w zakresie infrastruktury i bezpieczeństwa są widoczne już dziś.


więcej »o Ze szwajcarską precyzją wspieramy infrastrukturę i bezpieczeństwo

Chcesz się dowiedzieć więcej o Funduszu szwajcarskim?

Galeria projektów zrealizowanych z Funduszu Szwajcarskiego
 

Raport z realizacji Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy

 

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju - link prowadzi do serwisu zewnętrznego